Proti jarnej únave: detoxikácia ovocím

Jar je jedným z neomylných znakov  otepľovania počasia a rozkvetu prírody, a toho, že mnohí sa v tomto období cítia slabí a skľúčení. Našťastie existuje riešenie proti jarnej únave, a tým je detoxikácia ovocím. Pomôžu čerstvé sezónne jahody, višne a skoré čerešne.

Proti jarnej únave: detoxikácia ovocím

Proti jarnej únave sa dá úspešne použiť ovocie na detoxikáciu, ktorej najväčšou výhodou je, že ido organizmu vnesie ba malé množstvo pomaly sa rozkladajúcich tukov a bielkovín, a tým zmierňuje tráviaci systém. Nemenej dôležitý je obsah cukru ovocia: reč je o tom, že cukor má silný okysľujúci účinok, čo je ovplyvnené glykemickým indexom sladidla. Zatiaľ čo  u glukózy má  hodnotu 100, v ovocí a zelenine má fruktóza glykemický index  iba 30. To okrem iného znamená, že fruktóza, v porovnaní s väčšinou sladidiel  dvíha hladinu cukru v krvi oveľa menej.  Z tohto dôvodu, detoxikácia ovocím pôsobí prospešne na fungovanie organizmu v tomto smere. Pozrime sa teda, ktoré ovocie by ste mali použiť na detoxikáciu a proti jarnej únave.

Čerešňa ako diuretikum

Vďaka tomu, že obsahujú draslík, čerešne majú silný močopudný účinok. Zlepšujú funkciu obličiek, prispievajú pri detoxikácii k rýchlejšiemu vylučovaniu škodlivých látok a kyselinu močovej. Sú bohaté na horčík, ktorý vyživuje a posilňuje nervové bunky, pomáha chrániť vás pred stresom, depresiou a ich  nepríjemnými príznakmi. Čerstvé čerešne  obsahujú extrémne vysoké množstvo beta-karoténu, za rekordnú hodnotu sa považuje 400 mg / 100 g. A ak ešte ani  toto všetko nestačí, sú bohaté aj na vitamíny A, B a vitamín C, takisto ako je pozoruhodný aj  obsah vláknin, ktorý uľahčuje trávenie. Proti jarnej únave sa odporúča strava bohatá na  jarnú zeleninu a ryby, ale  okrem toho sa odporúča počas dňa – kedykoľvek pocítite hlad - konzumovať aspoň desať čerešní. Neváhajte a kľudne si zaveďte čerešňové dni,  v takom prípade jedzte len čerešne, samozrejme, nezabudnite na doplnenie tekutín,  čo je zvlášť dôležité počas detoxikácie.

Višne, silný antioxidant

Višňa je vitamín a jej minerálne zloženie je takmer zhodné s čerešňou, ale obsahuje oveľa viac organických kyselín a takmer desaťkrát viac vitamínu A. Je bohatá na železo, vápnik, draslík a horčík, stimuluje trávenie, metabolizmus, vstrebávanie vitamínov, rovnako má veľké močopudné vlastnosti. Čistí sliznicu dýchacích ciest a posilňuje imunitný systém. Je vynikajúci antioxidant vďaka obsahu antociánu  a bioflavonoidov. Toto všetko prispieva k tomu, že višňa sa vynikajúco aplikuje  proti jarnej  únave. V prípade detoxikácie organizmu sa používa rovnakým spôsobom ako čerešne, keď pri strave bohatej na zeleninu a ryby denne viackrát – keď pocítite hlad -  dajte si  aspoň desať višní. V záujme vystupňovania účinku detoxikácie konzumujte výlučne višne, bez obmedzenia, takto zistíte, že višne možno úspešne aplikovať proti jarnej únave.

Jahody: účinná detoxikácia

Obľúbenec mnohých a predsa len  málokto vie, že  s jahodami je boj proti jarnej únave a s detoxikáciou môže byť účinnejší. Je to skutočný zdravotný turmix s vysokým obsahom vitamínov A, B1, B2, a vitamínu C, vápnika, draslíka, železa, zinku a horčíka. Stimuluje krvný obeh, má  vysoké čistiace a antibakteriálne účinky, takže ich pravidelná konzumácia významne prispieva k detoxikácii. Doplňte diétu jahodami: tak ako čerešne a jahody, niekoľkokrát za deň - a to aj proti  hladu, ale predovšetkým proti jarnej únave - jedzte najmenej päť kusov jahôd. Z hľadiska detoxikácie  je prínosom, zvlášť konzumujete celý deň len jahody, ale cukor alebo šľahačku si nepridávajte, aj keď sú  kyslé.

Vedeli ste, že?

Vzhľadom k tomu, že pozostávajú na 90 percent z vody, jahody prakticky neobsahujú žiadne kalórie. Práve preto sú veľmi obľúbeným doplnkom pri detoxifikácii, rôznych diétach a chudnutí.

Triky proti opici | Voda a detoxikácia 153

Niekto má rád víno, niekto pivo, niekto prisahá na destiláty alebo kokteily, všetky nápoje však majú niečo spoločné, a to: v prípade ak z nich vypijeme väčšie množstvo, na druhý deň sa v každom prípade dostaví neželaný stav – „opica“…. Nemusíme sa však ihneď uchýliť k liekom, proti opici existuje mnoho trikov a prírodných riešení. Najlepším a najúčinnejším riešením je detoxikácia.   Spo...
Čítajte ďalej

Existuje riešenie proti žalúdočnej kyseline | Zmeňte svoje stravovacie návyky 153

Prebytok žalúdočnej kyseliny je zapríčinený v prvom rade nesprávnym stravovaním. Preto sa jej príznaky objavujú predovšetkým v zimnom období, kedy sa drasticky menia naše stravovacie návyky. Nemajte však obavy, zvýšenú produkciu žalúdočnej kyseliny je možné liečiť veľmi jednoducho, stačí trošku snaženia a pozornosti. Boj proti kyseline sa teda môže začať!   Charakteristickou príčinou vz...
Čítajte ďalej

Huba shiitake posilňuje imunitu | Pomáha prekonávať HPV 152

V súčasnej dobe neexistuje žiadny skutočný liek proti ľudskému pappiloma vírusu (HPV), ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice a mnohé ďalšie ochorenia. Aj keď existujú vakcíny, účinné sú iba vtedy, ak sa podajú len tesne pred infekciou, v detskom veku. Novú  nádej však predstavuje objav, ktorý dokazuje, že z japonskej huby shiitake pripravený extrakt AHCC je schopný zničiť vírus HPV. ...
Čítajte ďalej