Mydlo z kokosového oleja | Účinný pomocník v boji proti ekzémom

Ekzém je jednoducho trápenie a často sa nezaobíde bez bolestivých príznakov -  začervenanej, šupinatej, napätej a zhrubnutej pokožky. Každý z nás by sa takýchto príznakov rád zbavil čo najskôr. Dobrou správou je, že existuje aj prírodná cesta ich odstránenia. Jednou z nich sú mydlá z kokosového oleja, ktorým sa darí úspešne zmierňovať tieto príznaky.

Mydlo z kokosového oleja | Účinný pomocník v boji proti ekzémom

 

Akou silou sa ekzém navonok prejaví, závisí od jeho typu a závažnosti. Zjaviť sa môže na ktorejkoľvek časti tela, najčastejšie sa však objavuje na rukách, nohách a na tvári. Liečeniu ekzému napomáhajú aj správne zvolené prípravky osobnej hygieny.

Najlepšie riešenie na citlivú pokožku a mikrovrásky

Výťažok zo semien kokosovej palmy – Cocus nucifera – kokosový olej, je v porovnaní s ostatnými prírodnými olejmi najviac obľúbeným v kozmetike a v starostlivosti o pleť. Keďže obsahuje vo veľkom množstve vitamín C- ako aj mastné kyseliny, je vhodný aj na citlivú pokožku. Podnecuje tvrobu kolagénu, vďaka čomu dokáže odstrániť jemné vrásky v okolí očí a pier. V boji s mikrovráskami sa kokosovému oleju nevyrovná nič. Je vhodný aj ako prevencia, predchádza totiž vzniku hlbších vrások.

Účinný aj proti ekzémom a alergiám

Kokosový olej lisovaný za studena je účinným antioxidantom, minimalizuje zápaly, omladzuje pokožku – viaže na seba voľné radikály – a popri jeho ukľudňujúcim účinkom je treba spomenúť aj jeho schopnosť ničiť baktérie, vírusy a hubové ochorenia a regenerovať bunky. Zvyšuje prietok krvi v kapilárach, čím organizmus prekrvuje a okysličuje bunky, čo výrazne pomáha pri hojení rán. Chráni pokožku pred toxickým vplyvom prostredia, zjemňuje jej poškodené časti a pôsobí ako stimulátor buniek – predovšetkým pri škodlivom slnečnom žiarení. Preto nie je žiadna náhoda, že kokosový olej významne prispieva k zmierňovaniu príznakov alergií, ekzémov a prejavov infekčných kožných chorôb a samozrejme, predchádza ich vzniku.

Je určený aj pre mužov

Aj keď ekzémy a alergie vo väčšej miere postihujú ženy, ani muži neostávajú voči nim imúnny. Podstatné je to, že na kvalitu pokožky vplýva aj produkcia testosterónu. Pokožka mužov je približne o 20 percent celistvejšia, hrubšia a mastnejšia ako u žien. Aj preto je nástup vrások a prípadný výskyt príznakov ekzému odlišný. Neznamená to však, že muži tak môžu zanedbávať starostlivosť o svoju pokožku. Ani oni sa nevyhnú každodennému vplyvu životného prostredia, a znášať môžu aj dôsledky nesprávneho stravovania sa. Vo vyššom veku sa tiež v dôsledku prudkého zníženia produkcie testosterónu stáva ich pokožka citlivejšou.

Najlepšie je mydlo

Osobná hygiena zohráva dôležitú úlohu pri liečbe ekzémov a kožných chorôb. Zlý výber šampónu, sprchovacieho gélu alebo mydla dokáže podstatne zhoršiť ich príznaky. Aj preto sa odporúča používať mydlá s prídavkom kokosového oleja, tieto totiž súčasne čistia i liečia poškodenú pokožku. A to všetko bez vedľajších príznakov.

Čo na to odborníci?

Odborníci z University of California podrobili skúmaniu prípravky s obsahom kokosového oleja, mlieka a prípravky s čiastočkami zlata. Dospeli tak k záveru, že tieto tri zložky navzájom účinne dokážu zmierňovať príznaky kožných chorôb. Kokosový olej obsahuje kyselinu laurinovú, ktorá v kombinácii s mliekom pomáha minimalizovať poškodenia kože, kým nanočiastočky zlata po spojení s účinnými látkami podnecujú blahodarný vplyv mikročiastočiek kyseliny laurinovej. Skúmaná vzorka je tak zjavne efektívna na liečbu suchej, popraskanej a svrbením sužovanej pokožky.

Recepty prírodnej kozmetiky | Mydlo z kozieho mlieka 105

Mydlo z kozieho mlieka vynikajúco ošetruje pokožku, obzvlášť účinné je na suchú, citlivú a problematickú pleť. Jeho výhodou je, že pokožku nedráždi, ani nevyvoláva alergickú reakciu. Mydlo z kozieho mlieka si môžeme doma vyrobiť aj sami, potrebujeme na to len ľahko dostupné základné suroviny a trocha šikovnosti. Pozrime sa na jeden recept prírodnej kozmetiky. Čoraz vi...
Čítajte ďalej

Problematická pokožka? Pomôže mydlo z kozieho mlieka 104

Už pred tisícročiami bolo kozie mlieko považované za účinný prostriedok na ošetrenie pokožky. A nie náhodou, veď spomaľuje starnutie pleti, lieči akné a pretrvávajúci zápal. Navyše, kozie mlieko obsahuje veľké množstvo rôznych živín a vitamínov. Vo forme mydla účinne odstraňuje odumreté kožné bunky.   Starostlivosť o pleť je dôležitou súčasťou pravidelnej osobnej hygieny a...
Čítajte ďalej

Prírodné mydlá | Organické mydlá | Prirodzená čistota 2

Na osobnú hygienu kladie každý z nás mimoriadny dôraz. Sprchujeme sa, kúpeme a niekoľkokrát denne si umývame ruky. Vôbec sa však nezamýšľame nad tým, že zatiaľ čo zo seba dôkladne odstraňujeme choroboplodné zárodky, nevedomky dostávame do nášho organizmu aj toxické látky, preto používajme organické (prírodné) mydlá bez škodlivých látok. Organické (prírodné) mydlá sú takmer tak staré ako ...
Čítajte ďalej