Ošetrenie vyrážok a mastnej pleti olejom z hroznových jadierok!

Za studena lisovaný olej z hroznových jadierok bez prísad je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na ošetrenie pokožky: výborne hydratuje tvár aj telo, ochraňuje pred škodlivým UV-žiarením, zmierňuje zápaly, zbaví nás vyrážok, pomocou antioxidantov spomaľuje starnutie pokožky. Keďže reguluje tvorbu mazu, je ošetrenie mastnej pleti olejom z hroznových jadierok výnimočne účinné.

Ošetrenie vyrážok a mastnej pleti olejom z hroznových jadierok!

Tí, čo majú problematickú alebo mastnú pokožku, sa vyhýbajú používaniu inak veľmi prospešných, na živiny bohatých telových olejov. Aj v tomto prípade existuje riešenie: olej z hroznových jadierok reguluje tvorbu mazu, preto je veľmi vhodný na ošetrenie mastných vlasov, ako aj mastnej pokožky a vzdorujúcich zapálených vyrážok.

Nenasýtené mastné kyseliny a antioxidanty

Z hľadiska ošetrenia pokožky a vlasov sú najdôležitejšími zložkami oleja z hroznových jadierok polynenasýtené omega-6 mastné kyseliny, najmä kyselina linolová  – omega-6 mastné kyseliny sú takzvané esenciálne mastné kyseliny, ktoré ľudské telo nedokáže vyprodukovať, preto je potrebné mu ich dodávať –, ako aj polyfenoly s antioxidačným účinkom. Olej z hroznových jadierok úspešne znižuje hladinu cholesterolu a predchádza ochoreniam obehovej sústavy. Avšak pomáha len v prípade prijímania malých dávok, pretože má vysoký obsah kalórií – 100 g oleja z hroznových jadierok je 884 kalórií – nadmerná konzumácia vedie k obezite, čo výrazne zvyšuje riziko ochorenia srdca a ciev.

Je prospešný pre pokožku

Jeho pre pokožku prospešné, ochranné a vyživujúce vlastnosti sú určené jeho zložkami: v prvom rade sú to antioxidačné polyfenoly (flavonoidy), vitamím E, ako aj kyselina linolová. Antioxidanty posilňujú imunitný systém, viažu voľné radikály a tým znižujú riziko vytvorenia nádorov – melanómov, spomaľujú starnutie pokožky a pomáhajú predchádzať zápalom a liečiť ich. Túto vlastnosť zabezpečuje ich antimikrobiálny účinok, a aj preto je taký účinný pri liečení zapálených vyrážok. Zvyšuje tvorbu kolagénu a elastínu, preto olej z hroznových jadierok zabezpečuje pevnosť a pružnosť pokožky. Je účinný v predchádzaní vráskam a striám, ako aj ich ošetrovaní. Vďaka obsahu kyseliny linolovej je úspešný pri ošetrení atopického ekzému, pri zápaloch pokožky, ako aj pri alergických reakciách pokožky. Kyselina linolová dokonca urýchli liečbu zapálenej vyrážky. Organické mastné kyseliny – kyselina vínna, kyselina glykolová a kyselina jablčná – úspešne zosvetľujú pečeňové fľaky, vytvárajúce sa na pokožke. Účinok proti vyrážkam je posilnený očistením pórov od mazu. Vstrebáva sa ľahko a rýchlo, a preto ho môžeme používať aj namiesto obvyklého krému: vyživuje a hydratuje bez toho, aby vytváral pocit mastnoty. Reguluje tvorbu mazu, čím zabraňuje tvorbe lupín. A v prípade mastnej pleti je vyslovene najvhodnejší. Nie je náhoda, že väčšina kozmetických produktov vyvinutých na problematickú a mastnú pleť obsahuje olej z hroznových jadierok.

Účinky oleja z hroznových jadierok na pokožku a vlasy

 • Spomaľuje starnutie pokožky.
 • Má antimikrobiálny účinok.
 • Zabraňuje vzniku nákazy a jej šíreniu.
 • Lieči zapálené vyrážky.
 • Zmierňuje vrásky a predchádza ich vzniku.
 • Zmierňuje zápaly pokožky.
 • Odstráni kruhy pod očami.
 • Pomáha pri ošetrení ekzému.
 • Hydratuje suchú pokožku.
 • Zastaví svrbenie.
 • Napomáha pri ošetrení mastnej pleti.
 • Reguluje tvorbu mazu.
 • Predchádza tvorbe stareckých škvŕn.
 • Je účinný proti spáleniu od slnka.
 • Zmäkčuje popraskané pery.
 • Chráni pred UV-žiarením.
 • Zrýchľuje hojenie drobných rán.
 • Podporuje blednutie strií.
 • Znižuje tvorbu lupín.
 • Zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Vedeli ste?

Hroznové bobule obsahujú zvyčajne 1 – 4 jadierka, ich obsah oleja je nízky, pohybuje sa medzi 5 – 20 percentami. To znamená, že na výrobu jedného litra oleja z hroznových jadierok je potrebných približne 50 kíl jadierok. Olej lisujú bez použitia chemických rozpúšťadiel za studena, neobsahuje prísady, všetky jeho prospešné zložky sa počas výroby zachovajú neporušené.

 

Ošetrovanie mastných vlasov | Pohodlne so zeleným ílom 50

Liečivé účinky zeleného ílu boli známe už v staroveku, ošetrovali sa ním kožné zápalového ochorenia, infekcie, používal sa na hojenie rán a starostlivosť o pokožku. V súčasnosti sa používa predovšetkým na ošetrovanie aknóznej pokožky, ale aj pri starostlivosti o vlasy: odporúča sa najmä na mastné vlasy! Íl je nespevnená usadená hornina, ktorej najdôležitejšou zložkou ...
Čítajte ďalej

Avokádo | Nastaví hladinu cholesterolu a chráni pred rakovinou 1

Avokádo je aj v Európe čoraz populárnejšie, viacerí ho konzumujú surovo, ako základ do šalátov, alebo hoci aj spracované. A dobre robia, pretože olej exotického ovocia obsahuje obrovské množstvo nepostrádateľných vitamínov: v dôsledku čoho je avokádo medzi iným aj vynikajúcim prostriedkom na zníženie hladiny cholesterolu, ochraňuje cievy, taktiež sa aplikuje aj v prípade liečenia rakoviny dutiny ú...
Čítajte ďalej

Nadváha: môže byť spôsobená črevnou flórou? 1

Proti nadváhe existujú veľké množstvo metód, väčšinou ide o zmenu jedálnička a životného štýlu. Podľa najnovších výskumov však nadváhu spôsobujú v mnohých prípadoch jednotlivé baktérie črevnej flóry. V tomto prípade môžeme veľa urobiť zničením baktérií vyvolávajúcich nutkanie jesť a udržaním rovnováhy črevnej flóry. V pozadí nadváhy môže stáť veľa príčin, podľa všeobecne akceptovanej mienky, ak...
Čítajte ďalej