Prírodná starostlivosť o pleť s domácimi elixírmi! Žiarte ako hviezdy!

Veľa ľudí ani nevie, aký má typ pleti, takže nedokážu určiť ani to, ako vedia prirodzene hydratovať svoju pleť. Zavalilo nás množstvo reklám, dômyselné ovplyvňovanie vedomia postupným „presviedčaním" pomaly preniká do nášho myslenia a my pomaly a takmer bez povšimnutia minieme svoje platy na drahú kozmetiku. Čítal niekto vôbec niekedy, z čoho je vyrobená kozmetika, ktorú používa? Prečo si myslíte, že to, čo kupujete, slúži vášmu zdraviu?

Prírodná starostlivosť o pleť s domácimi elixírmi! Žiarte ako hviezdy!

Prírodná starostlivosť o pleť zaručene bez chemikálií

Vyskúšali ste už takmer všetky krémy, ale výsledok vás vôbec neuspokojil? Je čas vyskúšať niektoré domáce praktiky, veď prírodná starostlivosť o pleť je zaručene bez chemikálií. Urobte si ľahko domáce výživné, lacné a prijateľné pleťové elixíry, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín. Bezpečne môžem povedať, že vďaka mojim tipom vaša pleť skrásnie, ak ich príležitostne použijete.

Zábal z kokosového oleja

Rozptýľte na svojej tvári každý večer pred spaním ¼ šálky kokosového oleja. Kokosový olej má antibakteriálne a protiplesňové účinky, takže tento elixír pomôže vašej problematickej pleti. Okrem toho pomáha udržiavať vláčnosť, pružnosť a mladistvý vzhľad pleti. Odporúčam používať za studena lisovaný kokosový olej.

Zábal z mrkvy

Nastrúhajte jednu väčšiu mrkvu a takto nastrúhanú zmiešajte s lyžicou medu. Mrkva je výborná proti vráskam, pretože má veľmi vysoký obsah vitamínu A. Vitamín A je totiž proti vráskam najúčinnejšie pôsobiacou látkou.

Zábal z droždia

Zmiešajte 1 kus bio droždia s takým množstvom vlažného mlieka, aby ste dostali zmes konzistencie pasty. Čerstvé droždie zvyšuje prietok krvi v pokožke, obsah vitamínu B zase posilňuje pokožku a drobné vrásky z nej zmiznú.

Starostlivosť o pleť a výživy

V predchádzajúcich článkoch som sa  zmienil o tom, že krása našej pleti závisí od našej vnútornej čistoty. Sme to, čo zjeme! Nemožno dostatočne zdôrazniť, aká dôležitá je denná konzumácia 2,5 litra čistej vody, strava bohatá na zeleninu a ovocie, zanechanie konzumácie mäsa a mliečnych produktov živočíšneho pôvodu. Je pravda, že vegánstvo je oveľa viac, než stravovacia forma, ale ak ste ostražití, určite ste sa už dočítali, že vegánska strava skrášľuje pokožku.

 

Prírodná kozmetika na vlasy | Domáci zábal na vlasy 152

Hoci na pultoch obchodov je značný počet produktov starostlivosti o vlasy, oveľa lacnejšie a bezpečnejšie – veď sú bez  prísad a chemických katalyzátorov -  je, keď si vzhľadom na kvalitu vlasov  pripravíme vhodné zábaly doma.   Nie je to vôbec žiadne umenie, pretože prírodná kozmetika na vlasy existuje aj na vlasy: pozrime sa, ako sa vyrába. Slnko, príliš suchý a...
Čítajte ďalej

Prírodná kozmetika na akné | Domáca liečba 151

Upchatie mazových žliaz baktériami prenášajúcimi infekciu, je sprevádzané následným vznikom ťažko sa hojacich, bolestivých a zapálených akné. Ani v tomto prípade však netreba urýchlene vyhľadať lekársku pomoc, prípadne radu kozmetičky: aj domáca liečba tohto neduhu môže byť vo väčšine prípadov efektívna. Pomáhajú napr. zelenina a ovocie, na odstránenie vyrážok je mimoriadne účinné hrozno...
Čítajte ďalej

Kompletná starostlivosť o pokožku pomocou bambuckého masla 50

Mnohokrát robíme chybu, ak sa staráme len o tie časti pokožky, ktoré sú viditeľné: rozmaznávame svoju tvár a dekoltáž, ruky a v letnom období aj nohy žiariace v sandálikoch. Ostatné časti tela však máme tendenciu zanedbávať. Naša pokožka vyžaduje starostlivosť všade a preto je dobré vsadiť na prírodné telové mlieka. Je pravda, že priamym vplyvom vonkajšieho pros...
Čítajte ďalej