Prirodzená starostlivosť o pokožku | Bambucké maslo pokožku rozmaznáva a stará sa o ňu

Mnohokrát robíme chybu, ak sa staráme len o tie časti pokožky, ktoré sú viditeľné: rozmaznávame svoju tvár a dekoltáž, ruky a v letnom období aj nohy žiariace v sandálikoch. Ostatné časti tela však máme tendenciu zanedbávať. Naša pokožka vyžaduje starostlivosť všade a preto je dobré vsadiť na prírodné telové mlieka.

Prirodzená starostlivosť o pokožku | Bambucké maslo pokožku rozmaznáva a stará sa o ňu

Je pravda, že priamym vplyvom vonkajšieho prostredia sú bezprostredne vystavené ruky a tvár, zvyšok tela je chránený oblečením. To však neznamená žiadnu výhodu: látka znemožňuje pokožke dýchať, v tkanivách šiat zostávajú zvyšky čistiacich prostriedkov, ale podráždenie pleti môže spôsobiť aj samotné oblečenie. V chladných dňoch dobre padne ponorenie sa do teplého kúpeľa, v sparných dňoch zase poteší osvieženie v podobe rýchlej sprchy: ak však počas osobnej hygieny nepoužívate správne hygienické prostriedky, nepomáhate ničomu inému, len svojmu dobrému pocitu pri kontakte s mydlami a sprchovými gélmi.

Celková starostlivosť o pleť: každý deň

Zachovať si večnú mladosť je len bájnym snom, isté však je, že keď nehydratujete a nevyživujete svoju pleť pravidelne, stáva sa oveľa skôr nepružnou, vráskavou. Práve preto by sme mali venovať pozornosť celej ploche pokožky, starať sa o ňu pravidelne každý deň a používať prípravky s obsahom prírodných látok bez prímesi rôznych chemikálií.

Rozmaznávajúce bambucké maslo

Bambucké maslo ošetruje pokožku jemne, ale napriek tomu účinne. Možno ho nájsť v kozmetickýh prípravkoch ale aj v mnohých dermatologických prostriedkoch. Podporuje hojenie rán, zmäkčuje drsné a odumreté čiastočky pleti, ktoré sa tak stávajú ľahko odstrániteľnými. Je silným antioxidantom, spevňuje a udržuje elasticitu pokožky, stimuluje zvýšenú tvorbu elastínových a kolagénových vlákien.

Spomaľuje tvorbu vrások a prirodzené starnutie pleti

Dve najčastejšie príčiny starnutia pleti sú v pokožke prebiehajúce zápalové procesy a úpal. Bambucké maslo prispieva k udržaniu mladej pleti, keďže má vysoký obsah vitamínu E- zmierňujúceho zápaly, vitamínu A- urýchľujúceho regeneráciu kožných tkanív, ako aj kyseliny škoricovej, ktorá ochraňuje pokožku pred škodlivým slnečným žiarením. Na pokožke vytvára tenký a na dotyk príjemný film, odolný proti fyzikálnym vplyvom škodlivého UV žiarenia a vode, čím ju pomáha výdatne hydratovať a predchádzať tvorbe vrások. Klinická štúdia podrobila prieskumu vzorku tridsiatich dobrovoľníkov vo veku 29-82 rokov, ktorí si po dobu 4-8 mesiacov vtierali do pokožky prípravky s obsahom bambuckého masla. Výsledky výskumu ukázali, že viac ako polovica zúčastnených potvrdila menší výskyt vrások a celkové zlepšenie textúry kože.

Čo hovoria odborníci?

Podľa výskumov univerzity Université d'Abomey-Calav Faculté des Sciences Agronomiques je protizápalový účinok bambuckého masla extrémne vysoký, aj preto je vrelo odporúčané ľuďom s citlivou pokožkou.

Viete, že?

V Afrike sa bambucké maslo ako výňatok z jedlých plodov bambuckého stromu používa už po stáročia ako jedlo, pri liečbe poranení, na tíšenie bolesti, v starostlivosti o pleť, ale aj na svietenie. Už za čias Kleopatry je vo viacerých prameňoch spomínané ako cenný kozmetický prípravok.

Prírodná kozmetika na vlasy | Domáci zábal na vlasy 152

Hoci na pultoch obchodov je značný počet produktov starostlivosti o vlasy, oveľa lacnejšie a bezpečnejšie – veď sú bez  prísad a chemických katalyzátorov -  je, keď si vzhľadom na kvalitu vlasov  pripravíme vhodné zábaly doma.   Nie je to vôbec žiadne umenie, pretože prírodná kozmetika na vlasy existuje aj na vlasy: pozrime sa, ako sa vyrába. Slnko, príliš suchý a...
Čítajte ďalej

Prírodná kozmetika na akné | Domáca liečba 151

Upchatie mazových žliaz baktériami prenášajúcimi infekciu, je sprevádzané následným vznikom ťažko sa hojacich, bolestivých a zapálených akné. Ani v tomto prípade však netreba urýchlene vyhľadať lekársku pomoc, prípadne radu kozmetičky: aj domáca liečba tohto neduhu môže byť vo väčšine prípadov efektívna. Pomáhajú napr. zelenina a ovocie, na odstránenie vyrážok je mimoriadne účinné hrozno...
Čítajte ďalej

Prírodná starostlivosť o pleť vďaka domácim elixírom! Žiarte ako hviezdy! 151

Veľa ľudí ani nevie, aký má typ pleti, takže nedokážu určiť ani to, ako vedia prirodzene hydratovať svoju pleť. Zavalilo nás množstvo reklám, dômyselné ovplyvňovanie vedomia postupným „presviedčaním" pomaly preniká do nášho myslenia a my pomaly a takmer bez povšimnutia minieme svoje platy na drahú kozmetiku. Čítal niekto vôbec niekedy, z čoho je vyrobená kozmetika, ktorú používa? Prečo si myslíte,...
Čítajte ďalej