Prírodná kozmetika na vlasy | Domáci zábal na vlasy

Hoci na pultoch obchodov je značný počet produktov starostlivosti o vlasy, oveľa lacnejšie a bezpečnejšie – veď sú bez  prísad a chemických katalyzátorov -  je, keď si vzhľadom na kvalitu vlasov  pripravíme vhodné zábaly doma.   Nie je to vôbec žiadne umenie, pretože prírodná kozmetika na vlasy existuje aj na vlasy: pozrime sa, ako sa vyrába.

Prírodná kozmetika na vlasy | Domáci zábal na vlasy

Slnko, príliš suchý alebo vlhký vzduch, silné mrazy, letné horúčavy  a smog,  toto  všetko môže škodiť vlasom a vlasovej pokožke. Okrem toho mastné alebo suché  vlasy môžu byť dôsledkom  nielen vplyvu prostredia,  ale aj hormonálnych porúch, baktérií, alergií a ďalších chorôb. K dispozícii sú rôzne metódy liečenia, ale najlepšie je, ak si zavoláme na pomoc prírodu a pripravíme si sami z prírodných komponentov bez chemikálií vhodný zábal podľa typu vlasov: toto je najlepšia prírodná kozmetika na vlasy.

Domáci zábal na  normálne vlasy

Použitie  banánov sa odporúča na každý typ vlasov. Ak chceme zvýšiť ich účinok, nedávajme si ho len na vlasy,  jedzme denne aspoň jeden  banán, aby sme zabezpečili aj zvnútra ošetrenie vlasov a zdravú pokožku.

Prísady

  • 2, podľa možnosti zrelé banány
  • 1 pohár mlieka
  • 2 lyžičky medu

Príprava

Banány ošúpme, roztlačme vidličkou. Zohrejme mlieko, rozpustime v ňom med. Vmiešajme banány a nechajme vychladnúť.

Použitie:

Hotový zábal nanesme na vlasy pomocou hrebeňa. Potom si zabaľme  hlavu do fólie  pre domácnosť, alebo si natiahnime sprchovaciu čiapku. Po pätnástich minútach si dôkladne spláchnime zábal z vlasov, umyme si ich a vysušme obvyklým spôsobom.

Domáci zábal na suché vlasy

Zloženie

• 4 polievkové lyžice jogurtu

• 2 polievkové lyžice extra panenského olivového oleja

• 3 lyžice medu

Príprava

Ingrediencie dôkladne zmiešajme v mise.

Použitie

Zábal nanesieme za pomoci hrebeňa na vlasy.  Vlasy zabalíme do fólie pre domácnosť, ale môžeme použiť aj sprchovaciu čiapku. Zábal necháme pôsobiť aspoň 30 minút -  v prípade veľmi suchých vlasov 45 minút -, potom zábal  dôkladne vypláchneme z vlasov, umyjeme  a usušíme.

Domáci zábal  na mastné vlasy

Zloženie

• 20 listov čerstvej mäty

• 2 polievkové lyžice jablčného octu

• 1 pohár vody

Príprava

Ocot zmiešame  s vodou a mätou, a po dvadsiatich minútach celú zmes zmixujeme.

Použitie

Zmes nanesieme na vlasy. Potom si zabaľme  hlavu do fólie  pre domácnosť, alebo si natiahnime sprchovaciu čiapku. Po tridsiatich minútach dôkladne vypláchnime zábal z vlasov, umyme si ich a vysušme obvyklým spôsobom.

Čo môžeme ešte použiť?

Ak časom chceme  zmeniť zloženie zábalu, môžeme použiť podľa typu vlasov aj tieto suroviny:

•       Celé vajcia (alebo iba bielka): vyživujú suché vlasy.

•       Silicové oleje (rozmarín, tymián, šalvia, breza): majú antiseptické účinky, stimulujú mikrocirkuláciu.

•       Mandľový olej, bambucké maslo: posilňujú, vyživujú a zhodvábnia suché, poškodené a vlasy bez lesku.

•      Jablčný ocot: pomáha regulovať činnosť  mazových žliaz, vhodný na mastné vlasy.

•      Jahody, banány, citróny, avokádo: rozdrvené na kašu, alebo zmixované, dokonale vyživujú vlasy. Doporučené aplikovať na všetky typ vlasov.

Bohatšie vlasy pomocou kávy

Do zábalu pridaná káva  prospieva nielen zdraviu našich vlasov, ale vlasy sa stávajú vďaka nej bohatšie, dokonca  obmedzuje aj ich vypadávanie.  Podľa výskumov Charité univerzitnej nemocnice v Berlíne, má  kofeín priaznivý vplyv na rast vlasov. Výskumy na  39 pacientoch, trpiacich vypadávaním vlasov dokázali, že  kofeín ľahko a rýchlo preniká do vlasových cibuliek a v  79 percentách prípadov zastavila patologické straty vlasov.

Prírodná kozmetika na akné | Domáca liečba 151

Upchatie mazových žliaz baktériami prenášajúcimi infekciu, je sprevádzané následným vznikom ťažko sa hojacich, bolestivých a zapálených akné. Ani v tomto prípade však netreba urýchlene vyhľadať lekársku pomoc, prípadne radu kozmetičky: aj domáca liečba tohto neduhu môže byť vo väčšine prípadov efektívna. Pomáhajú napr. zelenina a ovocie, na odstránenie vyrážok je mimoriadne účinné hrozno...
Čítajte ďalej

Prírodná starostlivosť o pleť vďaka domácim elixírom! Žiarte ako hviezdy! 151

Veľa ľudí ani nevie, aký má typ pleti, takže nedokážu určiť ani to, ako vedia prirodzene hydratovať svoju pleť. Zavalilo nás množstvo reklám, dômyselné ovplyvňovanie vedomia postupným „presviedčaním" pomaly preniká do nášho myslenia a my pomaly a takmer bez povšimnutia minieme svoje platy na drahú kozmetiku. Čítal niekto vôbec niekedy, z čoho je vyrobená kozmetika, ktorú používa? Prečo si myslíte,...
Čítajte ďalej

Kompletná starostlivosť o pokožku pomocou bambuckého masla 50

Mnohokrát robíme chybu, ak sa staráme len o tie časti pokožky, ktoré sú viditeľné: rozmaznávame svoju tvár a dekoltáž, ruky a v letnom období aj nohy žiariace v sandálikoch. Ostatné časti tela však máme tendenciu zanedbávať. Naša pokožka vyžaduje starostlivosť všade a preto je dobré vsadiť na prírodné telové mlieka. Je pravda, že priamym vplyvom vonkajšieho pros...
Čítajte ďalej