Citrónová diéta | majster detoxikácie

Citrónová diéta (alebo limonádová diéta) sa zrodila v sedemdesiatych rokoch, vyvinul ju Stanley Burroughs a pomenoval ju Master Cleanse kúrou. Aj keď od jej  vzniku  je už  niekoľko ďalších detoxikačných kúr na svete, popularitu  Master Cleanse popularita to neoslabilo. Nie je to náhoda, pretože citrónová diéta s je jedným z najlepších pomôcok na chudnutie, je veľmi dobrá na  detoxikáciu aj na očistu tela.

Citrónová diéta | majster detoxikácie

Citrónová diéta – v skutočnosti limonáda z  javorového sirupu a cayenského korenia - jeden z najbezpečnejších spôsobov chudnutia, a je použiteľná nielen na  chudnutie. Je vynikajúca pri detoxikácii, pretože zbavuje organizmus  nahromadených toxínov a odpadových materiálov a odstraňuje nadúvanie.

Čo je Master Cleanse citrónová diéta?

Citrónová diéta je v skutočnosti tekutý pôst, ktorého podstatou je, že počas liečby sa môže užívať jedine uvedeným spôsobom vyrobená limonáda. Príprava je veľmi jednoduchá: 30 cl prírodnej minerálnej vody -  ešte lepšia je čistá pramenitá voda - zmiešajte s dvoma lyžicami čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy, s dvoma lyžicami  javorového sirupu a štipkou kajenského korenia. Toto cayenské korenie nie je  skutočné korenie, ale veľmi štipľavá odroda papriky.

Až 8 kíl za 10 dní

Citrónovú diétu môžete užívať bez obmedzenia, limonády môžete vypiť ľubovoľné množstvo, odporúčaný denný príjem sú 2 litre. Ak chcete dosiahnuť lepší výsledok, ráno vypite čistú slanú vodu, vo večerných hodinách vypite  neochutený  bylinný čaj s preháňacími účinkami.  Citrónová diéta je  pôvodne 7 až 10 dňová, za túto dobu je priemerná strata hmotnosti  6-8 kíl. V skutočnosti, čím viac kíl máte navyše, tým väčšia je strata hmotnosti.

Toto však  nie je zadarmo: Master Cleanse citrónová diéta je veľmi náročná pre tých, ktorí ešte nezažili ťažkosti s tekutou pôstnou kúrou. Pustite sa do nej len vtedy,  ak sa cítite na ňu mentálne aj fyzicky pripravení. Na oplátku vás  citrónová diéta zbaví nielen  kíl navyše, ale je súčasne tiež jedným z najúčinnejších detoxikačných a očistných metód.

Ešte viac  citrónovej diéty

Master Cleanse diéta viacero variácií. Jednou variáciou  desaťdňovej diéty je na obed konzumácia za tanier  zeleninovej – bez zápražky a tukov-  polievky.  V prvom rade trochu spestrí monotónnosť pitia limonády, na druhej strane zvyšuje účinok detoxikácie citrónovej diéty. Populárne je jednodňové riešenie citrónovej diéty, ktoré  môžete zopakovať každý týždeň. V tomto prípade  nemôžete počítať s viditeľným úbytkom hmotnosti, 24-hodinová citrónová diéta vám pomôže rýchlo sa zbaviť nadúvania,  nepríjemného pocitu plnosti a prispieva aj k čisteniu čriev a detoxikácii.

Odľahčená verzia citrónovej diéty: menu na jeden deň

  • Ráno po prebudení vypime čerstvo pripravený Master Cleanse citrónový nápoj  (dve lyžice čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy, dve lyžice javorového sirupu, štipka kajenského korenia).
  • Raňajky: ovocný šalát z červených plodov, z jabĺk, hrušiek a hrsti pražených mandlí, a citrónovej šťavy.
  • Desiata: Master Cleanse citrónový nápoj, banán, hrsť tekvicových semien.
  • Obed: šalát z varenej fazule alebo šošovice, ktorú ochutíme lyžicou extra panenského olivového oleja a čerstvo vylisovanou citrónovou šťavou  podľa chuti.
  • Olovrant: Master Cleanse citrónový nápoj, surová zelenina (reďkovka, zeler).
  • Večera: chudá, grilovaná ryba s dusenou zeleninou. Vyhnúť sa treba kukurici a hrášku.
  • Pred spaním: šálka vlažného Master Cleanse citrónového  nápoja.

Nepreháňajte to: citrónová diéta môže byť nebezpečná

Profesor - diabetológ z University v Padove, Nicola Sorrentino, preukázal v štúdii: dlhodobé užívanie citrónovej diéty sa neodporúča, pretože v dôsledku jednostranného príjmu živín môže dôjsť k deficitu v organizme.

Recepty z hrušky | Rýchle a ľahké 1

Hruška je  jedným z jesenných populárnych ovocí, čo nie je náhoda, je to veľmi príjemnej chuti sladké a šťavnaté ovocie. Okrem toho má rad zdravie chrániacich účinkov,  ktoré ani spracovaním  nestrácajú svoj účinok. Aj to je dôvod, prečo by ste ho mali pravidelne konzumovať v sezóne, k čomu vám ponúkajú pomoc recepty z hrušky.   Hruška je bohatá na vlákninu,...
Čítajte ďalej

Medovka proti nervozite | Zničí aj baktérie 1

Ak sa chcete prirodzeným spôsobom chrániť pred baktériami, plesňami a vírusmi, neváhajte využiť pomoc medovky: zničí Candida albicans hubu, Staphylococcus aureus super baktérie ktoré napadnú aj srdce a pomoc ponúka aj proti baktériám Helicobacter pylori, ktoré spôsobujú žalúdočné vredy. Okrem toho  vynikajúco upokojuje, a tiež znižuje hladinu cholesterolu. Listy medovky sa podobajú ...
Čítajte ďalej

10-dňová detoxikačná kúra | Efektívna a šetriaca 1

Očistná kúra je proces, ktorý zbavuje telo škodlivých, zdravie ohrozujúcich - predovšetkým v tráviacom trakte – toxínov, nečistôt a mikroorganizmov, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia (baktérie, huby). Existuje niekoľko detoxikačných kúr, spomedzi nich 10-dňové detoxikačné kúry poskytujú najlepšie výsledky. „Rýchlo dačo zhltnem" - často počuť túto vetu,  dala by sa ňou charakterizovať ...
Čítajte ďalej