Zdravo bez jedov

O mnohých výrobkoch sa tvrdí, že majú detoxikačný účinok. Medzi nimi sú určite aj také, ktoré spĺňajú očakávania, ale neradno počítať s tým, že na úplnú  detoxikačnú kúru stačí piť jeden druh bylinného čaju. V tomto prípade nie je cieľom len odstrániť zvyšky nahromadených ťažkých kovov a liekov, ale aj doplniť pre organizmus tak potrebné živiny. Účinná detoxikácia zahŕňa v sebe aj  očistu čriev, prispieva k účinnej absorpcii živín.

Zdravo bez jedov

Mnoho ľudí už zistilo, že napriek užívaniu vitamínov alebo doplnkov stravy, nedosahujú vždy požadovaný efekt. Cítia sa preto podvedení aj napriek tomu, že kvalita výrobkov bola v poriadku, problém bol skôr  v tom, že sa produkty nedokázali správne absorbovať. Je to preto, že na stenách čreva prichytené toxíny a škodliviny zabránili tomu, aby sa užitočné živiny dostali do cieľa. Práve preto prvým krokom pri detoxikačnej kúre je očista čreva, bez nej totiž detoxikačné látky nedokážu vyvinúť patričný účinok. Samo osebe už aj toto je druh detoxikačného  programu, pretože odpadový materiál, priľnutý na stene hrubého čreva, ako aj tu žijúce baktérie a parazity, takisto poškodzujú organizmus.

Ďalšia úloha

Hoci prvým krokom – očistou čreva – sme veľmi pomohli nášmu organizmu, predsa nemôžeme sedieť so založenými rukami. V záujme vyhovujúcej miery prospešných  baktérií v črevnom trakte musíme v ďalšej fáze detoxikácie podporovať ich rozmnožovanie. Narušená rovnováha črevnej flóry má negatívny vplyv na trávenie a oslabuje imunitný systém. Pre toho však, kto absolvuje detoxikačnú kúru je veľmi dôležité, aby počas zdravého trávenia boli toxíny schopné sa vstrebať. Je preto nevyhnutné narušenú rovnováhu  črevnej flóry rýchlo upraviť.

Kedy bude detoxikácia úplná?

Ak sú dané všetky vhodné podmienky na dokonalé vstrebávanie živín, aj trávenie funguje správne a steny čriev sú čisté, je na čase dostať do tela také detoxikačné látky, ktoré môžu zbaviť organizmus ťažkých kovov. V tejto fáze plnia vynikajúcu službu aminokyseliny, antioxidanty a vitamíny - hlavne C a B1 - a minerálne látky, ako je zinok, selén a horčík.

Dokončenie detoxikácie

Na odstránenie toxínov organizmus využíva významnú časť existujúcej vitamínovej zásoby,  respektíve značnú časť zásob minerálnych látok. Počas detoxikácie sa tieto látky z organizmu môžu vyplaviť. Vzhľadom k tomu, že k  zachovaniu zdravia sú veľmi potrebné, treba sa postarať o ich doplnenie. A to tým skôr, že sa nemôžeme úplne vyhnúť chemikáliám, ktoré vždy znova a znova vytvárajú voľné radikály v našom tele. Tieto vitamíny a minerálne látky je  nevyhnutné nepretržite dopĺňať,  aby bol  imunitný systém schopný vyrovnať sa s toxínmi.

Letná detoxikácia | Čerstvá zelenina a ovocie 160

V záujme zachovania nášho zdravia sa veľmi odporúča dvakrát do roka detoxikovať: na jar a na jeseň. To sa však nedá vždy zrealizovať, preto má veľký význam letná detoxikácia. V tomto období máme k dispozícii na uskutočnenie detoxikačnej kúry ľahko dostupnú, detoxikačnú a črevá čistiacu surovú zeleninu, ako aj ovocie. Nech už žijeme akokoľvek zdravo, náš organizmus potrebuje z času na čas troc...
Čítajte ďalej

Názov: Detoxikácia pečene | Ako na to? 155

Pečeň je jedným z najdôležitejších detoxikačných orgánov, ak nefunguje správne, v krátkom čase môžu nastať vážne zdravotné problémy. V snahe predísť tejto situácii  je riešením detoxikácia pečene, ktorú možno ľahko vykonať aj doma. Ak naša pečeň nefunguje správne, celé telo trpí, v krajných prípadoch môže ochorenie pečene alebo jej funkčná porucha viesť až k smrti. Pečeň sa podieľa ...
Čítajte ďalej

Detoxikačná kúra | Prečo je dobrá detoxikácia? 155

Prostredníctvom detoxikácie sa z organizmu vylučujú nahromadené jedovaté látky a toxíny, ktoré majú negatívne vplyvy na naše zdravie.         V prevažnej väčšine potravín sa nachádzajú také prísady, konzervačné látky, dochucovadlá a umelé farbivá, ktoré sú pre ľudský organizmus zbytočné, a preto sa detoxikácia stáva mimoriadne dôležitou úlohou. Prítomnosť týchto ...
Čítajte ďalej