Očista čreva: môžete vykonať aj doma

Čistota - pol života, ako to tvrdí porekadlo, platí hlavne v prípade, ak hovoríme o vnútornej čistote nášho organizmu. Preto sa každému odporúča, aby si z času na čas prečistil črevný systém a oslobodil ho tak od nahromadených jedovatých látok.

Očista čreva: môžete vykonať aj doma

Keď sa obzrieme v kúpeľni, vidíme veľké množstvo kozmetických prípravkov. Na ošetrenie kože, rúk, nôh, vlasov, tváre alebo čistenie zubov používame produkty plné chemických látok. V domácej lekárničke nájdeme tiež početné množstvo liekov, vrátane potravinových doplnkov a vitamínov a môžeme tiež kľudne započítať aj iné liečivé produkty. Prevažná väčšina z nich však nebude potrebná akonáhle vykonáme detoxikáciu organizmu a vďaka očiste čreva sa tak zbavíme významného množstva usadením nahromadených v hrubom čreve.

Prečo je detoxikácia črevného systému potrebná?

Aj napriek tomu, že sa snažíme dodržiavať zdravý životný štýl a správne stravovanie sa v našom tele počas celého života hromadia také látky, ktoré môžu byť škodlivé pre naše zdravie a zabraňujú jeho normálnemu fungovaniu. Poškodzujú nielen náš fyzický stav, ovplyvňujú tiež celkové pocity fyzického a psychického pohodlia. O tom, že sa do nášho organizmu nedostávajú žiadne škodlivé látky nemôžeme byť presvedčení ani v prípade, že konzumujeme zeleninu vypestovanú doma alebo mäso zo zvierat z domáceho chovu. Tieto škodlivé látky sa v nás aj nechtiac časom nahromadia  a spôsobujú rôzne problémy. Nakoľko sa jedná o taký proces, ktorý sa vyvíja priebežne, na začiatku si ani nemusíme všimnúť zhoršujúci sa stav nášho zdravia. Jednoducho si zvykneme na postupne sa zhoršujúci sa stav a ani nemyslíme na to, že by sme mohli mať nejaký problém. Očista čriev slúži na prevenciu, resp. v prípade, že sa už vyskytli nejaké problémy alebo choroby na ich odstránenie. Mnoho rôznych príznakov poukazuje na to, že nadišiel čas vykonať očistu čreva a detoxikáciu. Ak sa objavia jeden alebo dva z nich, to by už malo byť dostatočným dôvodom k tomu, aby sme konali!

Najdôležitejšie príznaky

V dospelosti má skoro každý z nás rôzne tráviace problémy. Niekto má zápchu, iný trpí častými hnačkami, nadúvaním, nadbytočnou tvorbou kyseliny, nadváhou alebo práve naopak chudosťou. Môžu sa vyskytnúť aj také príznaky, ktoré by sme ani nedávali do súvisu so stavom hrubého čreva. Takýmito sú napr. zmeny na povrchu pokožky, časté bolesti hlavy, únava alebo všeobecne zlá nálada. Môže to byť dosť prekvapivé, ale aj za vznikom najčastejších respiračných ochorení, ako sú nádcha či prechladnutie sa môžu skrývať usadeniny nahromadené v hrubom čreve. Nezúfajte! Správne vykonaná očista čriev a sprievodná detoxikácia môže byť liekom na všetko.

O čom je vlastne očistná kúra?

V normálnom prípade sa v rámci prechodu potravy cez tráviaci systém užitočné látky vstrebávajú do tela, kým usadeniny sa dostávajú z tela von. Časť z nich sa však usadí na stene hrubého čreva, čo zabraňuje okrem iného správneho vstrebávaniu sa živín. Z týchto usadením sa totiž môžu dostať naspäť do tela aj zložky, ktoré sú pre organizmus nebezpečné, okrem toho sa v tomto prostredí cítia doma aj rôzne škodlivé baktérie a parazity. Hlavný cieľom očisty čreva je odstránenie usadenín z hrubého čreva, detoxikácia a zároveň opätovné nastavenie správneho fungovania trávenia, vďaka ktorému sa zvýši aj efektivita prijatých živín. Znaky tejto zmeny budú badateľné okamžite, nakoľko sa vo veľkej miere zlepší naše celkové psychické a fyzické pohodlie a pocítime opäť pocit voľnosti!

Očistu si môžete vykonať aj sami

Prevažnej väčšine ľudí sa pri myšlienke na očistu čriev vynorí obraz vymývania čriev v nemocničnom prostredí so všetkými jeho mukami a nepríjemnosťami. Našťastie existujú omnoho šetrnejšie domáce riešenia, resp. také produkty, pri ktorých použití nemusíme meniť náš zaužívaný životný štýl. Odporúčaná doba pre očistu čreva sú tri mesiace, takýto čas je potrebný na to, aby sme sa zbavili tráviacich problémov a problémov s vyprázdňovaním, bolestí a nepríjemností. Ku koncu kúry sa môžete zbaviť hoci aj tých najtrvácnejších príznakov. Človek, ktorý vykonal očistu čreva je plný energie, cíti sa neunaviteľný a odpočinutý.

Pominú migrény, pokožka sa stane krajšou a napnutejšou, vlasy budú vyzerať zdravšie. Zbavením sa usadenín prostredníctvom detoxikácie a očisty čreva sa staneme vyslovene ľahšími a naše brucho bude plochejšie: jedným slovom sa budeme cítiť oveľa lepšie!

Detoxikačná kúra | Prečo je dobrá detoxikácia? 156

Prostredníctvom detoxikácie sa z organizmu vylučujú nahromadené jedovaté látky a toxíny, ktoré majú negatívne vplyvy na naše zdravie.         V prevažnej väčšine potravín sa nachádzajú také prísady, konzervačné látky, dochucovadlá a umelé farbivá, ktoré sú pre ľudský organizmus zbytočné, a preto očistná kúra sa stáva mimoriadne dôležitou úlohou. Prítomnosť týchto...
Čítajte ďalej

10-dňová detoxikačná kúra | Efektívna a šetriaca 153

Očistná kúra je proces, ktorý zbavuje telo škodlivých, zdravie ohrozujúcich - predovšetkým v tráviacom trakte – toxínov, nečistôt a mikroorganizmov, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia (baktérie, huby). Existuje niekoľko detoxikačných kúr, spomedzi nich práve 10-dňové detoxikačné kúry poskytujú najlepšie výsledky. „Rýchlo si čosi zobnem" - často počuť túto vetu, dali by sa v nej zhrnúť preva...
Čítajte ďalej

Detoxikačná kúra na doma | Jednoduchá a účinná 152

Tí, ktorí už na vlastnej koži zažili blahodarné účinky detoxikačnej kúry vedia, prečo sa očista tela odporúča aj niekoľkokrát do roka. Existuje veľa druhov detoxikačných kúr, ich spoločným znakom je, že z organizmu odstraňujú nahromadené toxíny (hlavne v hrubom čreve a pečeni). Organizmus nedetoxikuje? Ľudský organizmus neustále detoxikuje, pretože bez detoxikácie by nemohol existovať. Pod...
Čítajte ďalej