Jablčný ocot na úbytok hmotnosti a detoxikáciu

Jablčný  ocot je má veľmi rôznorodé liečebné účinky. Zmierňuje bolesti hlavy, depresie, bolesť v hrdle, odstraňuje infekcie a zápaly, je vynikajúci na očistu čriev s detoxikačným programom, rovnako prispieva k diétam zrýchleným búraním tukových buniek a eliminuje brušnú obezitu.

Jablčný ocot na úbytok hmotnosti a detoxikáciu

Pri myšlienke na  jablká nás hneď napadne zdravá výživa. Menej sa však spomína z ovocia pripravený jablčný ocot, ktorý má mnoho pozitívnych, preventívnych a podporných účinkov na organizmus.  Jablká obsahujú veľké množstvo dôležitých komponentov pre telo: vitamín  B a C, pektín, betakarotén, fosfor, vápnik, draslík, horčík a železo, väčšinu z nich obsahuje aj  jablčný ocot. Hippokrates údajne používal pri liečbe  dva typy liečivých prípravkov, jedným  z nich bol jablčný ocot. Ochranný účinok bude najvyšší vtedy, keď rozmiešame jednu polievkovú lyžicu jablčného  octu v štyroch decilitroch vody a užijeme  po jedle.

Očista hrubého čreva a detoxikácia

Existuje mnoho prírodných prostriedkov na čistenie črievdetoxikačných programov, z týchto najúčinnejší je jablčný ocot. Odstraňuje nielen škodlivé usadeniny a jedy z tráviaceho traktu, ale ničí aj patogénne baktérie spôsobujúce ochorenie, a vďaka svojmu obsahu pektínu prispieva  k rozrastaniu prospešných mikroorganizmov. Vďaka týmto vlastnostiam  jablčný ocot prispieva k obnove rovnováhy črevnej flóry  a jej udržaniu, čím dôjde k zlepšeniu imunitného systému: 80 percent imunitného systému je totiž  priamo spojené s črevnou flórou, rovnako tu  možno nájsť  väčšinu imunitných buniek. Ďalšou výhodou jablčného octu je  očista pečene a krvi, tlmí škodlivé oxidačné procesy, pomáha prekonávať depresiu.

Chráni srdce, znížuje zápal

Okrem detoxikačného  účinku  jablčný ocot  chráni črevnú flóru pred zápalom a infekciou, prispieva k odstráneniu nadúvania a zápchy. Je vynikajúci aj  pri liečení artritídy, vyvinutej na základe nahromadených toxínov v organizme:  zmierňuje bolesť a zabraňuje šíreniu zápalu. Jeho vysoký obsah pektínu  je dôležitý nielen pri obnovení rovnováhy črevnej flóry:  tvorí ochranný povlak na sliznici hrubého čreva, eliminuje hnačku a reguluje hladinu cholesterolu. Vďaka tomu jablčný ocot chráni srdce a cievy. Nakoľko jeho  vlákniny udržiavajú  správnu hladinu cukru v krvi , pomáha nám aj pri liečbe cukrovky. Hodí sa aj na liečenie  bolestí hlavy, bolestí hrdla a pri  liečbe astmy.

Pomáha pri chudnutí

Vysokej  popularite medzi záujemcami o chudnutie sa teší   jablčný ocot, a nie náhodou, pretože v niekoľkých smeroch podporuje chudnutie. Zvyšuje funkciu metabolizmu a spaľovanie kalórií, urýchľuje odbúravanie tukov v črevách, prispieva k premene tukových buniek na energiu. Pomáha znížiť vrstvu tuku, zohráva dôležitú úlohu pri spaľovaní tuku, najmä toho brušného. Okrem toho  jablčný ocot reguluje chuť do jedla, vyvoláva pocit sýtosti a  zabraňuje tak prejedaniu.

Viditeľný výsledok

Pravidelná konzumácia jablčného octu pozitívne ovplyvňuje aj vzhľad pokožky: zlepšuje  krvný obeh, zvyšuje sa tak prísun živín a zlepšuje sa aj stav pokožky.  Na vonkajšie použitie -  dve polievkové lyžice  jablčného  octu si votrime do pokožky hlavy, o hodinu  opláchnime -  obnoví sa  pH faktor pokožky, zníži sa množstvo  lupín vo vlasoch. Je to vynikajúci prípravok proti akné, zjemní starobné škvrny, v silnejšej koncentrácii odstráni bradavice.  

Čo na to vedci?

Brazílski vedci študovali v kruhoch ľudí so zubnými protézami možnosti liečby zápalu sliznice dutiny ústnej  spôsobenej hubou Candida. Zistili, že jablčný ocot, obsahujúci 4 percentá maleínovej kyseliny zničí túto hubu, a tak prispieva k zmierneniu symptómov, alebo k jej eliminácii. Výsledky výskumu boli publikované v časopise Journal of Prosthodontics.

Vedeli ste, že?

Najlepšie zdravie chrániace vlastnosti má bio jablčný ocot,  potrebné sú k tomu len jablká bez postrekovania, med a voda . Čím sú  jablká, použité na výrobu sladšie, tým je bio ocot silnejší.

 

Šampón na mastné vlasy | Tipy a prírodné riešenia 1

Svrbiaca pokožka hlavy, aj po umytí nečisto a zanedbane vyzerajúce, postupne stenčujúce sa vlasy: jednoznačné príznaky nadmernej produkcie mazu spôsobujúcej mastenie vlasov. Hoci existujú šampóny na mastné vlasy, najlepšie pochodíme, ak na riešenie problému zavoláme aj prírodu. Pozrime sa, ako môžeme spraviť ešte účinnejšími šampóny vyvinuté na mastné vlasy.     Príčinou ma...
Čítajte ďalej

Jesenné bobuľovité plodiny | Ich liečebné účinky 1

Príroda nám na jeseň ponúka mnoho odrôd bobuľovitých plodín. V tomto období dozrievajú okrem iného borievky, rovnako ako sa môžeme tešiť plodom bazy čiernej a hlohu. Zamyslime sa nad tým, aké sú terapeutické účinky čerstvo nazbieraných plodín. Plody borievky obsahujú významné množstvo antioxidantných flavonoidov, ako aj výmenné látky. Sú takisto bohaté aj na vitamín C, ale tie vieme využiť le...
Čítajte ďalej

Rakovina pľúc | Prevencia rakoviny pľúc | Príznaky rakoviny pľúc | Liečba rakoviny pľúc 1

Rakovina pľúc je na celom svete najčastejšie a najagresívnejšie nádorové ochorenie.  Veľmi rýchlo tvorí metastázy, aj to prispieva k vysokému riziku úmrtia. Navyše sa týka stále viacerých ľudí, ročne je registrovaných okolo 1,8 miliónov nových chorých.  Z tohoto dôvodu je potrebné poznať príznaky rakoviny pľúc, ako aj jej prevenciu a možnosti liečby. Ľudia, postihnutí rakovinou pľúc...
Čítajte ďalej