Očista hrubého čreva | zažívacie sťažnosti

Zlá výživa, znečistené prostredie, sedavý spôsob života: toto všetko  prispieva k tomu, že sa v hrubom čreve hromadia nepríjemné toxíny a škodlivé splodiny, spôsobujúce príznaky ochorenia. Domáca očista hrubého čreva doma vám môže pomôcť obnoviť svoje zdravie.


Na sacharidy bohaté, mastné, vyprážané, príliš slané alebo príliš sladké  jedlá, množstvo hotových potravín a polotovarov bohatých na prídavné zmesi, sýtených nealkoholických nápojov, sedavý spôsob života a dokonca aj stres, môže tiež zvýšiť nahromadené množstvo toxínov a odpadových produktov v hrubom  čreve. Aj keď  telo sústavne detoxikuje, po určitom čase už nie je schopné sa s toxínmi vysporiadať a preto je nutná očista hrubého čreva, pretože takto sa môžeme zbaviť  škodlivých látok. Zbaviť sa môžeme však nielen jedov, ale aj na črevnej sliznici zachytených odpadových látok, ktoré ak sa nahromadia, môžu spôsobiť rad ťažkostí. Bránia vstrebávaniu živín a rozmnožovaniu prospešných baktérií črevnej mikroflóry – čím prispievajú k rozvratu črevnej flóry  a strate  jej rovnováhy – zabraňujú  takto vyprázdneniu stolice, zabezpečiac živnú pôdu pre parazity. Očista hrubého čreva odstráni teda popri jedoch a odpadových látkach aj parazity.  

Očista hrubého čreva proti zlému tráveniu

Keď sa toxíny a odpadové produkty  nahromadia v hrubom čreve, hlásia sa tráviace ťažkosti a s tým spojené sprievodné príznaky. Dôvodom je neschopnosť hrubého čreva plniť  svoje povinnosti: spomaľuje sa  pohyb čriev, zhoršuje sa schopnosť vstrebávania živín, pod vplyvom toxínov sa naruší rovnováha  črevnej flóry a ovplyvní tým výkonnosť všetkých orgánov. Očista hrubého čreva  môže predísť alebo zamedziť tieto ťažkosti, obnoví  trávenie, jej vykonaním môžeme mnoho urobiť pre vlastné zdravie.  

Kedy nadíde čas na očistu hrubého čreva?  

Ak nemáte  žiadne ťažkosti, odporúča sa očistu čreva urobiť  3-4 krát do roka, ale v každom prípade aspoň na jar a na jeseň. Na jar je potrebná očista hrubého čreva  preto, lebo môže pomôcť telu zbaviť sa   toxínov a odpadových materiálov, ktoré sa nahromadili v organizme  kvôli  nedostatku pohybu a ťažkým jedlám. Jesenná očista hrubého čreva má navyše tú výhodu, že pripraví organizmus na zimné mesiace, pretože vyčistené  hrubé črevo efektívnejšie využíva  živiny a odstráni odpadový materiál.  Zatiaľ čo v prípade neprítomnosti príznakov očista  hrubého čreva má preventívny účinok, v prípade príznakov môže byť dôležitou súčasťou liečby:

  • chronická zápcha a hnačka (najmä ich striedanie)
  • tráviace ťažkosti  
  • nadúvanie
  • nadmerná  plynatosť
  • bolesti brucha
  • infekcia  Candida  
  • nadváha
  • zmeny vo farbe a zápach stolice  
  • podobné príznaky IBS  
  • únava  
  • zápach z úst  
  • časté bolesti hlavy
  • problematické vyrážky, dermatitídu  
  • infekcia parazitmi  
  • reflux  
  • nevoľnosť
  • vypuklé  brucho
  • pálenie záhy
  • poruchy pamäti
  • kyslý pach potu

Pomôcť môže očista hrubého čreva, ak  často dôjde k infekčnému  (sezónnemu ) ochoreniu. Je to tým, že hrubé črevo je v prvej línii organizmu, tu sa nachádza 70 percent buniek imunitného systému a črevná flóra, ktorá má priamy vplyv na imunitný systém. Pri zvýšení množstva toxínov a odpadových produktov sa rovnováha črevnej flóry naruší, takýto nežiaduci stav má vplyv na odolnosť celého organizmu. Vzhľadom k tomu, prospešné baktérie črevnej flóry  sa podieľajú na tvorbe vitamínov B7, B12 a vitamínu K, ako aj v produkcii jednotlivých  kyselín a tráviacich enzýmov, ak sa ich množstvo zníži, organizmus môže trpieť nedostatkom. A ešte jedna vec: nahromadené toxíny výrazne zvyšujú riziko rakoviny hrubého čreva, ktoré môžu byť zmiernené prostredníctvom očisty hrubého čreva.

Sledujte svoju stolicu

Mnoho ľudí si myslí, že v prípade pravidelnej stolice črevná sústava  funguje úplne v poriadku. Toto však nie je celkom tak, pretože organizmus pokračuje vo vyprázdňovaní  odpadových látok cez zúžené črevá.  Je preto dôležité sledovať hrúbku stolice, a ak je nastane zmena, ihneď treba začať s očistou  hrubého čreva.

Očista hrubého čreva, „tráviaceho systému“

Nemôžeme žiť bez zdravého, dobre fungujúceho tráviaceho systému. Očista hrubého čreva má zásadný význam pre trávenie, ale netreba premýšľať o drastických metódach, ako je výplach žalúdka, alebo užívanie preháňadiel. Mnoho môže pomôcť strava bohatá na vlákniny, ktorá podporuje efektívnosť očisty hrubého čreva. Keď  vlákniny prechádzajú črevom, pôsobia ako malý „magnet„, viažu  čiastočne alebo zle stráviteľné zvyšky jedla, očistia  časť črevnej steny, a potom opúšťajú organizmus spolu s odpadovým materiálom. Sama  osebe však zmena stravy nestačí: v záujme efektívneho prečistenia hrubého čreva je potrebné užívať aj  doplnky stravy. Oplatí sa vybrať si  komplexnú  kúru, ktoré vybranými produktmi vyrieši  prečistenie črevného systému, detoxikáciu pečene a pre neutralizácii pracujúce orgány, takisto ako odstráni aj parazity.

Buďte trpezliví

Očista  hrubého čreva sa nedá absolvovať zo  dňa na deň, pretože ani toxíny sa nenahromadia počas niekoľkých dní.  Preto si treba dať pozor na tie výrobky, ktoré sľubujú zázraky okamžite alebo cez víkend. Očista  hrubého čreva je dlhý proces pomocou doplnkov stravy , to  však zaručuje, dosiahnutie skutočných výsledkov, bez toho,  aby sme organizmus zbytočne zaťažili. Ak tak urobíte, zbavíte sa nielen škodlivých  látok a nepríjemných  príznakov. Vďaka očiste hrubého čreva budete aj o pár kíl ľahší, ba dokonca  aj  k vytúženému plochému  bruchu budete o  veľký krok bližšie.

Vedeli ste, že?

Počas očisty hrubého čreva zvýšte prísun tekutín. Každý deň je potrebné vypiť aspoň tri litre čistej vody.

 

 

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Email