Pomoc prírody alergikom na peľ

Stále viac a viac je  rozšírené ochorenie na peľovú alergiu. Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať divné, náchylnejší podľahnúť tomuto ochoreniu sú tí, ktorí žijú v blízkosti priemyselných oblastí, v centre miest.  Dôvodom je to, že peľové zrnká sa prisajú na vo vzduchu cirkulujúci prach a spôsobujú neustále  podráždenie.

Pomoc prírody alergikom na peľ

Peľovej alergii je veľmi ťažké sa ubrániť, najjednoduchšie, ale nepraktické riešenie je, že z domu nevytiahnete päty.  Hoci lekárne a obchody s bylinkami ponúkajú celý rad produktov pre ľudí, citlivých na peľ, nezabudnite, že neodstraňujú samotné ochorenie, len zmierňujú nepríjemné príznaky.

Príroda ponúka riešenie

• Jedzte potraviny bohaté na polyfenoly. Výskum ukázal, že okrem iného polyfenoly, ​​nájdené v jablkách, výrazne zmiernili príznaky sennej nádchy, ktorá sa vyvinula z alergie na peľ. Denná spotreba aspoň štvrť kilogramu jabĺk takmer úplne eliminuje kýchanie a výrazne potláča produkciu hlienu v nose. V prípade, že jablko nepatrí medzi vaše obľúbené ovocie, podobné výsledky možno dosiahnuť konzumáciou  hroznových semien alebo borovicových  koncentrátov.

• Zvýšte príjem omega-3 mastných kyselín. Začnite jesť pravidelne  ryby, v prvom rade lososa, sleďa, makrely, sardely alebo sardinky, prípadne ľanový olej a orechy. Omega-3 mastné kyseliny posilňujú imunitný systém, znižujú zápaly, vzniknuté v dôsledku alergie na peľ.

• Jedzte viac ovocia, bohatého na vitamín E a C, najmä citrusové plody a kivi.

Zázraky robí nechtíkový odvar

Nepríjemným sprievodným javom peľovej alergie sú planúce a zapálené oči. Našťastie aj na tento jav existuje prírodné riešenie: pripravte si  na oči zábal z odvaru nechtíka. Do šálky vložte 6-7 gramov kvetov nechtíka, zalejte vriacou vodou a necháte odstáť asi 15 minút. Po vychladnutí sceďte, a pomocou tohto odvaru si pripravte zábal, ktorý priložíte na zatvorené viečka a za krátky čas pocítite úľavu od bolesti a pálčivého pocitu!

Prospešné bylinné čaje a éterické oleje

Ak sa peľová alergia snúbi so suchým kašľom, spojeným  so škrabaním v krku,  pite niekoľkokrát denne  čaj z feniklu, z brestu, divokého slezu ochutený citrónom.  Ktorýkoľvek si vyberiete, onedlho pocítite jeho liečivé účinky. Ďalším častým príznakom alergie na peľ je neustále mokvajúci nos. Skúsenosti ukázali, že dlhodobé užívanie nosových kvapiek príliš vysuší nosnú sliznicu, poškodzuje tenké kapiláry a spôsobuje ranky v nose, krvácanie z nosa. Je preto lepšie vyskúšať naparovanie – ak nemáte špeciálny inhalátor, kľudne vyberte dobre osvedčený hrniec -  a použite esenciálne oleje z eukalyptu, cédru a mentolu,  alebo zmes týchto olejov.  

 

Alergia na arašidy a jej liečba: riešením je probiotikum 151

Alergia na arašidy sa týka na celom svete viac ako desať miliónov ľudí, predovšetkým detí a táto choroba je doposiaľ neliečiteľná. Tento stav môže zmeniť jeden probiotický produkt, ktorý podľa výskumov môže poskytnúť ochranu proti alergii na arašidy po dobu štyroch rokov. Alergia na arašidy vzniká väčšinou už v detstve, s ňou súvisiace ťažkosti sú spôsobené vo väčšine prípadov arašidmi. V kaž...
Čítajte ďalej

Alergia a peľový kalendár 100

Sezónna senná nádcha (alergická nádcha) je jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich  ochorení. Hoci existujú účinné farmakologické riešenia, príznaky sennej nádchy - kýchanie, svrbenie v nose, nádcha, upchatý nos, červenanie, slzenie a svrbenie očí - môžete zmierniť v prvom rade tým, ak sa v dobe kvitnutia pre vás problematických rastlín zdržiavate čo najkratšiu dobu pod šírym ne...
Čítajte ďalej

Žihľava na detoxikáciu a proti zápalom 50

Najdôležitejšími členmi rodiny žihľavovitých z  lekárskeho hľadiska, je žihľava veľkolistá a žihľava malolistá. Aj keď pre pichľavé stonky a listy mnohí ľudia majú z nej strach,  žihľavu môžete využiť pri mnohých  ochoreniach alebo nepríjemných zdravotných problémoch. Pomenovanie pochádza z latinského slova urere, čiže spáliť, čo je veľmi výstižný názov, pretože pri dotyku...
Čítajte ďalej